F1 lenktynės ir ne vienas dėmesio vertas faktas

Formulė 1 arba F1 yra aukščiausios klasės tarptautinės lenktynės, skirtos vienviečiams Formulės automobiliams. Šios lenktynės didžiulio pasaulinio dėmesio sulaukia jau daugybę metų. F1 lenktynių metu šios sporto šakos entuziastai neatsitraukdami nuo ekranų stebi lenktynes ir serga už savo favoritus. Tuo tarpu visame pasaulyje reikšmingai išauga šių lenktynių žiūrimumas, padaugėja sporto statymų (angl. betgames), o naujienų portalai nepaliaujamai kalba apie F1 lenktynininkus ir jų pasiekimus. Todėl, kai šis sporto įvykis visame pasaulyje kasmet sulaukia daugiau nei 500 mln. žiūrovų, būtų labai įdomu pateikti ir ne vieną galbūt daugeliui negirdėtą faktą.

„1“ reiškia pirmąją klasę

Ar žinojote, ką reiškia skaičius „1“, esantis Formulės 1 lenktynių pavadinime? Iš tikrųjų šis skaičius nusako aukščiausią Formulės lenktynių turnyro klasifikaciją. Trumpiau tariant, tai yra lenktynių lygis. Taip pat yra organizuojamos ir Formulė 2, Formulė 3, Formulė 4 ir Formulė Studentai lenktynės, skirtos žemesnės klasės lenktynininkams. 

F1 lenktynininkai ir jų prarandamas svoris

Ar kada nors būtumėte pagalvoję, kad F1 lenktynininkai lenktynių metu galėtų numesti daug svorio? Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog svorį varžybų metu turėtų numesti tokie sportininkai, kurie dalyvauja maratonuose, tačiau iš tikrųjų Formulė 1 lenktynininkai dėl didžiulio karščio lenktynių metu vidutiniškai per vienas lenktynes praranda 4 kg svorio! Ar galėtumėte sugalvoti veiksmingesnę dietą?! Vargu. Be to, įdomu ir taip, jog svorį meta ne tik lenktynininkai, tačiau ir jų bolidų padangos – apytiksliai 0,5 kg per vieną lenktynių ratą. Dėl šios priežasties F1 komandos turi reguliariai keisti bolidų padangas.

F1 lenktynininkai geria lenktynių metu

Kadangi lenktynininkai susiduria su ypač dideliu karščiu, lenktynių metu jie privalo gerti pakankamai skysčių. Tam, kad visą tai jie galėtų daryti saugiai ir nepertraukiamai vairuodami, vandens talpos yra pritaisytos prie jų šalmų, todėl vos vieno mygtuko paspaudimu jie gali bet kuriuo metu atsigerti talpoje esančio vandens.

Sustojimai techninio aptarnavimo zonoje

Daugybė F1 lenktynių entuziastų kiekvienų lenktynių metu su didžiuliu jauduliu ir nekantrumu stebi, kaip skirtingos F1 komandos atlieka techninio aptarnavimo veiksmus, kuomet jų komandos bolidas atvyksta į techninio aptarnavimo zoną. Reikalaujama, kad kiekviena komanda savo funkcijas atliktų vos per kelias sekundes. Kadangi tai yra ypatingai didelio greičio lenktynės, laikas čia vaidina labai svarbų vaidmenį. Taigi, paprastai visa tai yra padaroma per vidutiniškai 3 sekundes!

F1 variklių tarnavimo laikas

F1 bolidai turi pačius pažangiausius variklius, tačiau jie gali būti naudojami ne daugiau kaip penkiose lenktynėse, kadangi lenktynių metu visos variklio dalys veikia labai intensyviai ir dėl to greičiau susidėvi. Tokie griežti standartai sukurti tam, kad būtų užtikrintas kuo didesnis lenktynininkų saugumas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *